Ramazan Toktay ve Gökhan Toygar beraberliğinde (Yalnızca arkadaş olarak ki her ikisinin de birbirinden tatlı eşleri hali hazırda bulunmakta ;)  ) ortaya çıkan bu projeyi önceleri facebook adlı bir sosyal medya ikonunda başlatmış fakat gelecek nesillere de aktarılır mı endişesi ile bir arşivleme şekli olan web sitesi üzerinden yayın kaçınılmaz olmuştur.

Tarihler 1900 lü yılların sonu 2000 li yılların henüz başındayken IRC’de  punk kanallarında adından ( pardon nickinden, yazayım da tam olsun, UNABOMBER ya da FamousBlueRaincoat, tam bilgi sahibi değiliz ) sıkça söz ettiren DeeJay Ramo sık sık Ankara ve İstanbul’un muhtelif mekanlarında diceylik yapmıştır.Sevgili eşiyle dünya evine girmeden az önce tangoyla tanışan Ramo, dansından çok müziğine önem vermiş, iyi bir arşivci olmuş ve yine diceyliğine soyunmuştur. Hayır arkadaşım soyunmaktan kastımız o değil! ;)

Gökhan Toygar ise yıllar boyunca sporla iç içe olmuş, Ankara gölbaşında kürek çekmiş, daha sonrasında da işleri büyütüp federasyon asbaşkanlığı yapmıştır. Kendisinin henüz ayak basmadığı çok az ülke kalmış, birden fazla yabancı dili anadili gibi bilen, sevgili eşi Türkan Hanımefendiyi mutlu etmek üzerine kurulu tango dolu bir hayatı vardır, zaten zatı muhteremlerinin izdivacında da tango büyük önem arz etmektedir. Tüm bunların yanında aynı zamanda tango ayakkabıları üzerinde Nikaragua devlet üniversitesinden fahri doktora ünvanı almış DJ Go-Go günlerin 24 saat olmasının çalışmalarına yetmediğinden yakınmaktadır. (Aynı hafta içinde 4 yabancı dil öğrenimi gördüğünden dolayı olduğunu düşünüyoruz.)

Bu sitede ise her hafta Ramazan Toktay ve Gökhan Toygar’ın beraber hazırladığı bir tandayı paylaşacağız. Her tanda bilindiği gibi 4 şarkıdan oluşacak. Tandalar aşağıda belirtildiği sıralamayla hazırlanacaktır.

2 x Tango, 1 x Tango Vals, 2 x Tango, 1 x Milonga..

Siz ziyaretçilerimizin de öneri ve istekleri dikkate alınacaktır. Lütfen öneri ve isteklerinizi bizimle paylaşınız.

Bazılarımız için hayat memat meselesi olan not :

2011 yılında feysbuk üzerinden yayınlanan tandalarına da  ”Aralık 2011″  butonundan ulaşabileceksiniz.